Workshop v Taliansku

Autor: Robert Géza | 19.3.2014 o 10:00 | (upravené 19.3.2014 o 13:12) Karma článku: 6,38 | Prečítané:  456x

Pred nieľkokými dňami som sa vrátil z " Pracovnej cesty" v Taliansku. Áno, bolo úžasne. Ale o čo sa chcem s Vami podeliť je to, že nikdy v živote som nevidel také veci na Slovensku ako tam.

Ide vlastne o to, že ľudia sú k sebe viac ľudskejší, ochotnejší a pod. Ale tu na Slovensku??? Hmm, kdeže? A ešte keď sa k Vám prihovorí cigán tak o tom ani nehovorím. Ale chcem sa s Vami podeliť o zážitok, ktorý som prežil. Počas celého workshopu sme boli jediný Rómovia, ktorí tam boli. A od samého začiatku ako sme prišli, ľudia sa k nám začali prihovárať a zisťovať odkiaľ sme a pod. Aj napriek tomu, ako sme povedali, že sme rómovia vôbec si to nikto nebral k srdcu. Asi o dva dni neskôr sme mali prezentáciu o našej spoločnosti a kumunite odkial pochádzame.

Keď sme im ukázali video, ktoré sme natočili o diskriminácii "spadla im sánka". Nikdy ani netušili, že Naša krajina, v ktorej žijeme je plná " rasistov " . Bolo vidieť, že sa ich to dotklo. Video ukazovalo skutočnú realitu, v ktorej žijú rómovia. V chudobe. A aj keď pracujú a ich mesačný plat je 300 € tak neverili, ako niekto môže vyžiť s takou malou sumou a s 3-4 deťmi na krku. A to nehovorím, že mnohí by chceli prísť vidieť na vlastne oči ako sa tu žije. A kto za to môže? Ja na túto otázku nechcem odpovedať, ale môžem ukázať asi smer, ktorý je ďalším kúskom tejto mozaiky.

Musím povedať, že sme veľmi ovplyvňovaní médiami a tým hnusom, ktorým nás kŕmia. Viete, ja už ani TV nepozerám. Nebaví ma to a nechcem byť kŕmený tým, čím nas kŕmia. Kŕmia nás tým hnusom od začiatku. Keďže sa naše deti správajú tak ako nám to diktuje TV je podlé a hnusné. Štát by mal brať oveľa väčšiu zodpovednosť za to, čo sa tu deje. Ale nemôže, lebo ... ( jedna spoločnosť vlastní viac ako 60% nášho šťátu a nechá si diktovať čo štát má robiť) Tak toto je na prd.

Dokonca, keď si chcel niekto kúpiť cigarety, tak mal smolu. Lebo ak si chcel niekto kúpiť cigarety, tak obchodník by musel mať špecialnu licenciu na predaj tabakových výrobkov. A jedna krabička tam stojí 5 €. A to nie je málo. Celkový môj pocit je taký, že krajiny iných štátov sú viac vyspelejšie ako sme čakali. A náš štát? Hmmm, stále sa chceme opičiť po niekom inom. Kde je naša vlastná hrdosť? To  všetko sme zapredali a staviame si vysoké múry pred domami, aby nás nikto nevidel a nepočul. To je smer, ktorým práve smeruje Slovensko.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Branci obchádzajú zákon a sú nebezpeční

Demokracia má právo brániť sa a je najvyšší čas, aby to začala aktívne robiť.

KULTÚRA

Vojna bez krvi. Dunkirk je filmová anomália

Film leta bol prijatý s istým nepochopením.


Už ste čítali?